zpět na Pedro

Pedrův blog

Sladké dětství na jazyku

Mrkvový dort

17.5.2017 13:55

Přemýšlíte, jaké překvapení tentokrát připravit dětem k narozeninám? Máme pro vás tip. Nejlepší mrkvový dort na světě. Navíc ozdobený želatinovými medvídky. Úspěch je zaručen, máme vyzkoušeno na vlastních dětech.
Mrkvový dort s medvídky Pedro Tutti Frutti
Těsto:
3 vejce
180g třtinového cukru
1 lžička javorového sirupu
240g polohrubé mouky
1,5 rovné lžičky kypřící sody
1,5 rovné lžičky prášku do pečiva
1 vrchovatá lžička skořice
200 ml oleje
7 mrkví, nastrouhaných nahrubo
špetka soli

Krém:
600g smetanového termizovaného sýru typu lučina
120g másla
160g moučkového cukru (nebo podle chuti)
1 lžička javorového sirupu
trocha citronové šťávy
3 různé potravinářské barvy

2 balení Pedro Tutti Frutti medvídků

Předehřejte si troubu na 180°C. Formu vymažte máslem a vyložte pečícím papírem. Vyšlehejte vejce s třtinovým cukrem a sirupem. Zvlášť si promíchejte všechny suché přísady (mouku, sodu, kypřící prášek, sůl, skořici) a přidejte k vaječné směsi. Pak postupně zašlehejte i olej a nakonec vmíchejte mrkev. Nalijte do formy a pečte přibližně hodinu (otestujte špejlí). Nechte vychladnout ve formě.
Na krém si včas vyndejte máslo z lednice, aby pěkně povolilo. Vyšlehejte ho s cukrem, sirupem a lučinou dohladka. Citronovou šťávou dolaďte chuť. Rozdělte krém do čtyř misek v poměru 2:1:1:1. Misku s dvojnásobně větším množstvím krému, než mají ostatní tři, dejte stranou – ta zůstane bezbarvá a bude sloužit k potření vrchní části dortu a boků. Zbylý krém v jednotlivých miskách postupně obarvěte třemi různými potravinářskými barvami.
Vychladlý korpus třikrát podélně rozřízněte. Jednotlivá patra namažte barevnými krémy, a poté celý dort z venku bezbarvým krémem. Ozdobte medvídky Pedro Tutti Frutti podle vaší fantazie. Nechte vychladit v ledničce, ideálně přes noc.
Množství je určeno pro formu o průměru 18 cm.
Dobrou chuť!